Ağda Sonrası Cilt Neden Kararır?

tarafından
95
Ağda Sonrası Cilt Neden Kararır?

Ağda Sonrası Cilt Neden Kararır?
Bayanların en sık karşılaştığı sorunlardan bir tanesi de ağda yaptıktan sonra ciltte oluşan kararmalardır.Peki ama ağda yaptırdıktan sonra ağdalı bölgede oluşan bu kararmaların sebebi nedir? Peki bu kararmaların daha çok yaz ayında meydana geldiğine dikkat ettiniz mi ?

Ağda sonrası ciltte lekeler ve kararma

Bunun sebeplerini açıklayacağız en önemli sebebi ağda yaparken ağda yapılan bölgelerde soyulma oluşmaktadır ve bu soyulma sonrasında cildin en üst katmanında ki ölü deri soyulma başlar ve deri altında kalan yeni deri gün yüzüne çıkar bu deri henüz gelişimini tamamlamadığı için cildinize vuran güneş ışınları bu derinin kararmasına yol açmaktadır.Peki ama bundan nasıl korunuruz diye soruyorsanız işte bunun cevabı
Bu lekelerin oluşmasını engellemek için çok hafif faktörlü güneş kremi kullanmalısınız.Bir diğer siyahlanma oluşan bölgelerden biri olan koltuk altlarının kararma sebebi ise diğer bölgelere oranla terlemenin fazla olmasından dolayı uzun süre terli kaldığı sürece lekelenme oluşmaktadır.Bu yüzden bu bölgenin kuru kalmasını sağlamalısınız bunu da dedorantlar yardımı ile yapabilirsiniz.

Ağda sonrası lekeler için ne yapabilirim?

Ağda yaptıktan sonra cildinizde lekeler oluşuyor ise bunu önlemek için yapmanız gereken en doğal yöntem maskeler olacaktır bunun için en ideali de yoğurt maskesi olacaktır.

Yoğurt maskesi hazırlamak için;

Öncelikle bir kase yoğurt alarak yarım limon suyu ile birlikte karıştırarak krem haline gelen kadar karıştıralım.daha sonra hazırlamış olduğumuz maskeyi ağda yaptığınız bölgelere sürerek 20 dakika boyunca bekletelim. Yoğurt hem cildinizin beslenmesine hem de oluşan lekeleri giderilmesine fayda sağlayacaktır.