Aşırı Terlememek İçin Ne Yapmalı

tarafından
73
Aşırı Terlememek İçin Ne Yapmalı

Aşırı Terlememek İçin Ne Yapmalı

Merhabalar, bu makalemizde sizlere aşırı terlememek için bir takım bilgiler derledik, umarım okurken keyif ve zevk alırsınız. Aşırı terleme demişken hemen şunları da belirtelim, günlük yaşantınızda kahve ve alkol tüketimi çok yaparsanız eğer aşırı terlemeyi vücudunuz da görebilirsiniz. Stresinizi ve kaygınızı azaltmak için derin nefes alıp verebilirsiniz, böyle nefes egzersizi yaparak stresinizi ve kaygınızı bir nebzede olsa rahatlatabilirsiniz. Özellikle kilo sorunu yaşayan kişilerde daha çok görülen ve yaz aylarının 55 dereceye kadar ulaşan sıcaklarında terlememek için nelere dikkat etmelisiniz ? Hangi, besinler terlemeyi çoğaltıyor? hepsi ve daha fazlasını yazımızın detayında görebilirsiniz.

Aşırı terlediğinizi şu deneyimlerle anlayabiliriz;

∙ Sıcak bir ortamda bulunmadığınız halde oldukça fazla terliyorsanız.

∙ Hemen bir sıcak artışı olan ortama girip terliyorsanız.

∙ Ayrıca ortamda diğer bireylerin terlememesi, sizin terlemeniz.

∙ İş yerinde, stresliyken ve heycanlanınca terliyorsanız.

∙ Araba sürerken aşırı terliyorsanız.

Az terlemem için ne yapabilirim diyorsanız;

∙ Şeker tüketimini oldukça düşürün, şekerli ve gazlı içeceklerden kaçının ayrıca olduğu kadar da çayı az içmeye özen gösterin.

∙ B vitaminleri stresi azalttığı için aşırı terlemenizi de önleyebilir.

∙ Ada çayı gibi bazı bitkisel çaylar içerek, günde bir yada iki fincan olabilir, aşırı terlemenizi de bu ada çayı önleyebilir.

Her türlü önlemi alın ama siz yine de aşırı sıcak şu günlerde çok acil olmadığı sürece dışarıya çıkmayın özellikle şeker hastları ve tedavisi devam eden hastaların kesinlikle sıcak günlerde evlerinde dinlenmesi gerekmektedir.