Badem Yağı İle Saç Nasıl Uzatılır?

tarafından
105
Badem Yağı İle Saç Nasıl Uzatılır?

Badem Yağı İle Saç Nasıl Uzatılır?

Saçlarınız için en uygun maske tariflerini vermeye devam ediyoruz bugün sizler için saçlarınızı uzatmaya yarayacak olan badem yağı ve faydalarından bahsedeceğiz.Mucizevi bitkisel yağlar arasında yer alan badem yağı kusursuz saçlara sahip olmanız adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilmektedir. Saçlarınızın onarılması ve sağlıklı görünüme kavuşması adına biçilmiş bir kaftan olan badem yağı bununla birlikte saç kırıklarına da elveda demenize kaynaklık etmektedir.Sizler için 2 adet badem yağı ile yapılabilecek maske tarifi paylaşıyoruz kullandığınızda mutlaka olumlu sonuç alacaksınız.

Badem Yağı İle Saç Bakım Maskesi Tarifi

  • 4 yemek kaşığı badem yağı
  • 1 yemek kaşığı yılan yağı
  • 1 adet yumurta sarısı

Özel maske tarifi için badem yağı ile yılan yağı harmanlanır. Yağ karışımının içerisine 1 adet yumurta sarısı ilave edilir ve saç diplerine masaj yardımı ile iyice yedirilir. Kusursuz güzelliğin bir numaralı isimleri arasında boy gösteren saç bakım maskesi ile sizler de hayalinizde ki saçlara kavuşabilirsiniz.

Mucizevi Etki Yaratan Badem Yağı Maskesi

  • 1 adet muz
  • 2 yemek kaşığı badem yağı

1 yemek kaşığı limon suyu

Bir yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyunu 2 yemek kaşığı badem yağı ile harmanlayalım. 1 adet muzu rendeleyerek püre haline getirelim ve hazırladığımız karışımın içerisine ilave edelim. Maskemiz saç diplerine masaj aracılığı ile iyice yedirelim ve 15 dakika boyunca bekletelim. Önerilen bekleme süresinin ardından saç diplerine sürdüğümüz maskeyi ılık su aracılığı ile çıkaralım. Sizler de birbirinden özel badem yağı maskesi tarifleri sayesinde hayal ettiğiniz saçlara merhaba diyebilirsiniz.