Burun Estetiği

tarafından
83
Burun Estetiği

Burun Estetiği

Sağlık ve güzellikte, çağın şaşırtan yeniliklerini beraberinde getiren estetik operasyonlarının en fazla rağbet gören alanı burun estetiğidir. Gerek sağlık sorunları yaşayan insanlarda olsun, gerekse görsel bakımdan problemler yaşayan insanlarda, bu alanda yapılan çalışmalar artık profesyonel ellerin hâkimiyetine girebilmeyi başarmıştır. Alanında uzman estetik ve plastik cerrahlar, teknolojinin de desteğiyle tüm isteklere yanıt verir duruma gelmişlerdir.

Estetik burun ameliyatıyla, burnunuzu küçültebilir veya büyültebilirsiniz. Yine burun kemerinin veya ucunun şeklini değiştirebilir, burun delikleriniz geniş ise daraltabilir veya burnunuzla üst dudağınız arasındaki açıyı değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda doğumsal veya yaralanmaya bağlı bir şekil bozukluğunu düzeltebilir veya soluk almanızdaki bazı sağlık problemlerinizi de Burun Estetiği Ameliyatıyla giderebilirsiniz.

Ameliyat olmadan önce neden buna ihtiyacınız olduğunu kendinize sormanız çok önemlidir. Buna karar vermeden hekim ve aile görüşlerinin alınması hayati önem taşır. Aynı zamanda ameliyat yaşı da cerrahlar için önemli diğer prensiplerin arasındadır. Ergenlik çağındaki ameliyat kararlarını, gelişimlerini tamamlamaları için öteleyen doktorların yaş tavsiyesi kızlarda 14-15 erkeklerde ise biraz daha fazladır.

Komplikasyon endişesi taşıyan hastaların, bu konuda uzmanlaşmış doktorlar tarafından ameliyat edilmesi takdirde nadir istenmeyen sonuç alınır. Fakat az da olsa komplikasyon yaşanması normaldir. Bu tür ameliyatların bir başka riski de bazı ameliyatların 2. kez uygulanması gereksinimidir. Bu, hastanın durumuna göre değişir. Burun estetiği ameliyatı için önce; Ameliyatın Planlanması, hazırlığı, yapılacağı yer, anestezi türü belirlenmelidir. Ameliyatlar genelde 1 veya 2 saat sürer. Ameliyattan sonra şişlik hissi, ağrı, morluklar normaldir. Bu birkaç gün sürebilir ve bu durumu soğuk kompreslerle hafifletebilirsiniz. Şişlik ve morluklar ilk hafta veya biraz daha uzun bir süre sonra kaybolacaktır. Fakat Cerrahınızın ve kendinizin fark edebileceği kadar küçük şişlikler birkaç ay daha sizinle kalabilir.