Doğal Yollar ile Cilt Maskesi Yapın

tarafından
146
Doğal Yollar ile Cilt Maskesi Yapın

Doğal Yollar ile Cilt Maskesi Yapın
Kaliteli bir kozmetik beyazlatıcı fiyatları yüksek olduğu için sizi düşündürüyorsa  sizlere evde hazırlayabileceğiniz beyazlatıcı özelliği bulunan doğal cilt maskelerini tavsiye edebiliriz.Tabii doğal ürünlerle hazırlanan maskeler, beyazlatıcı kremler kadar çabuk sonuç vermeyebilir fakat hem bütçenizi korumuş olursunuz hem de cildinizi kimyasal maddelerden korumuş olursunuz. Bu tarz maskelerde kullanılan ürünler arasında ilk sıralarda;  limon yoğurt bal ve yumurta gelmektedir. Sizlere bu doğal ürünlerden birkaç maske tarif edelim istedik.

Beyazlatıcı Maske Tarifleri

Yulaf ve Limon Suyu Maskesi:  Bu maske için gerekli malzemeler 2 yemek kaşığı pişmiş yulaf ve 1 yemek kaşığı taze limon suyu yeterli olacaktır. Önce yulafı püre kıvamına gelinceye kadar ezip limon suyunu ekleyin ve iyice karıştırın. Daha sonra bu karışımı yüzünüze sürüp 25 dakika kadar bekletip bolca su ile temizleyerek nemlendirici sürün. Bu maske cildinizin tonunu açarken fazla yağın temizlenmesine de yardımcı olur.

Bal ve Badem Maskesi: Bu maske cildi beslerken aynı zamanda cilde parlaklık verir. Maske için 4-5 adet bademi geceden suya bırakın ve sabah kabuklarını soyup püre kıvamına gelinceye kadar ezip balla karıştırdıktan sonra yüzünüze sürüp 20 dakika bekletin. bolca su ile yıkayın.

Bal ve Yoğurt Maskesi: Süt içinde olduğu gibi yoğurtta da cildi nazikçe aydınlatan bazı enzimler vardır. Balın ise nemlendirme ve anti bakteriyel özellikleri ise herkesçe bilinmektedir. Bu iki ürün ile hazırlayacağınız maske cildiniz için oldukça besleyici olacaktır. Bir miktar bal ile aynı miktarda yoğurdu karıştırın. İsterseniz hem vücudunuza hem de yüzünüze uygulayıp ılık su ile durulayın. Fakat yoğurdun herhangi bir arındırıcı içermiyor olmasıdır.  Eğer elinizde var veya fiyatı size pahalı gelmez ise  bal yerine avokado da kullanabilirsiniz.