Doğal Yollarla Selülitlerinizden Kurtulun

tarafından
34
Doğal Yollarla Selülitlerinizden Kurtulun

Doğal Yollarla Selülitlerinizden Kurtulun
Kadınların en çok korktukları şeylerin başında Selülitler gelmektedir. Bu korkulu rüyalarınızdan aslında kolaylıkla kurtulabilirsiniz.Evlerinizde Selülit gidermek için yapacağınız karışım ve basit hareketler sayesinde daha sıkı görünüme sahip olabilirsiniz.İşte size selülitten kurtulmak için bir kaç yol.

Özellikle yaz aylarında daha sık ortaya çıkan selülit problemi ile nasıl mücadele etmeniz konusunda sizlere yardımcı olacağız. Teknolojik gelişmeler ve artık bayanların da hareket etmeden çalışması sonucunda ortaya çıkan bu problemlere karşı alınabilecek önlemler ve doğal yollardan selülit gidermek için yapmanız gerekenler şu şekilde.

Selülit Nedir ?
Cildinizde oluşan ve portakal kabuğu gibi bir görünüm yaratan eğilimli,kıvrımlı bir görüntü oluşturan bayanların %90’nında görülen bir problemdir. Selülit üç aşamada gelişir. İlk olarak dolaşım bozukluğu şeklinde başlayan daha sonra ödem dahada fazlalaşır ve son olarak  oluşan bu dokularda biriken yağ , su ve tuz molekülleri organizma tarafından kullanılmaz ve selülit yerleşir. Daha çok bayanlarda bacak, kalça, diz yanları, kolların üst kısımları ve göbek bölgelerinde görülmektedir.

Selülit Nedenleri
Selülitin oluşmasında ki en önemli faktörler  kişide görülen hormon bozukları, kan dolaşımı bozukları, bağ dokusu zayıflığı, kötü alışkanlıklar hareketsizlik ve psikolojik faktörler olarak tanımlanmaktadır.

Selülit oluşumu nasıl önlenir?
Selülit oluşumunu dikkatli bir şekilde uygulanırsa başlamadan önlemek mümkün. Öncelikle yapmanız gerekenlerin başında bol bol su tüketimi olmalı günde en az 1.5 litre su tüketmelisiniz. Su vücudunuzda biriken toksinleri atmanızı sağlayacaktır.Diğer yapmanız gereken şeyde spor olmalı her gün en az 10 dakika spor yapmalısınız bu sayede kan dolaşımı bozukluğunun da önüne geçmiş olacaksınız.Selülit tedavisinde yürüyüş, tenis, yüzme ve jimnastik sporlarını tercih edilirsiniz.Ve son olarak kan dolaşımınızı hızlandırmak için vücudunuzun belirli bölgelerine masaj yapın.