Elma İle Cilt Bakımı

tarafından
153
Elma İle Cilt Bakımı

Elma İle Cilt Bakımı

Güzellik sırlarının vazgeçilmezi olan elma ile cilt bakım uygulaması hayal ettiğiniz cilt tipinin ön plana çıkmasını desteklemektedir. Sağlıkla parlayan cilt tipine sahip olmanız adına oldukça ideal olan elma sirkesi aynı zaman da tüm ölü hücrelere de elveda demenize imkân tanıyacaktır.

Sizler için hazırladığımız elma ile yapabileceğiniz bu eşsiz maske tarifleri ile daha pürüzsüz ve bakımlı bir cilde sahip olacaksınız.Elma ve sirke ile yapabileceğiniz istediğiniz an kullanabileceğiniz basit ve pratik tarif olması nedeni ile her an deneyebilirsiniz.Malzemelerimiz hazırsa tarifimize geçebiliriz.

Cilt Lekelerini Gideren Elma Sirkesi Maskesi

  • 3 yemek kaşığı elma sirkesi
  • 1 yemek kaşığı limon suyu

Cilt üzerinde sivilce sonrası oluşan leke problemini çözmek isteyenlerdenseniz elma sirkesi maskesini uygulayamaya alabilirsiniz. Cildinizin yenilenmesine kaynaklık edecek olan elma sirkesi maskesi tarifi için 3 yemek kaşığı sirke ile 1 yemek kaşığı limon suyu harmanlanır.

Hazırlanılan elma sirkesi maskesi, sivilce izlerinin üzerine ince bir tabaka halinde sürülür ve 20 dakika boyunca beklenir. Kusursuz güzelliğe sahip bayanların vazgeçilmezleri arasında yer alan bu maske tarifi aynı zaman da cildin beslenmesi adına da oldukça idealdir.

Varisler İçin Elma Sirkesi

Varis problemine kesin çözüme üretmek isteyenlerdenseniz elma sirkesini deneyebilirsiniz. Bir adet havluyu elma sirkesi aracılığı ile ıslatın ve varis olan bölgenin üzerine örtün.

Elma sirkesi ile ıslattığınız havluyu varis olan bölgede 45 dakika boyunca bekletin.Kısa bir sürede değişimi farkedeceksiniz.

Elma Sirkesi İle Fazla Kilolara Elveda

1 bardak suyun içerisine 1 yemek kaşığı elma sirkesi ilave edin. Hazırladığınız sirkeli suyu her sabah uyandıktan sonra bir bardak tüketin. Bu sayede fazla kilolarınıza da elveda diyebilirsiniz.