En iyi 5 zayıflama çayı

tarafından
94
En iyi 5 zayıflama çayı

En iyi 5 zayıflama çayı
Son yıllarda zayıflamak için tercih edilen şeylerin başında çay gelmektedir. İnsanların çay içerek zayıflaması bir çok kişiyi de bu yönteme teşvik etmiştir. Tabi bitki çayları bilinçli bir şekilde yapıldığında etkisini gösterebilmektedir.Sizler için en etkili 5 bitki çayını tanıtacağım.

1- Açlığı dizginlemek için: Rooibos çayı
Güney Afrika’daki kızıl çalı bitkisinin yapraklarından elde edilen Roobios çayı  insanlarda stress hormonlarının seviyelerini düşürerek insanlarda oluşan açlık ve yağ depolanmasının önüne geçmektedir.

2- Kilo vermek için: Oolong çayı
Oolong çayı Çince’de siyah ejderha olarak bilinmektedir, bizde ki yeşil çaya benzeyen ve kilo vermenizde önemli bir yere sahip olacak bu çay ile birlikte metabolizmanızı hızlandırarak daha hızlı kilo vereceksiniz.Yapılan bir araştırmaya göre 6 hafta boyunca bu çayı tüketen insanlarda 3 kilo kaybı gözlenmiştir.

3- Yağ hücrelerini parçalamak için: Yeşil çay
Yine yapılan bir araştırmaya göre 12 haftalık bir deneme sonucunda günde 4 veya 5 fincan çay tüketen bireylerin 1 kilo verdiği gözlenmiş.Yeşil çayda bulunan kateşin sayesinde antrenmanlarından önce yeşil çay tüketmeniz vücudunuzda ki yağ yakımını hızlandırmaktadır.

4- İştah kapatmak için: Nane çayı
Journal of Neurological and Orthopedic Medicine’da yapılan bir çalışmaya göre günde on yada on iki adet nane çayı tüketen insanlar ayda 2.5 kilo verebiliyor.Kokusu sayesinde de iştah kapanıklığına neden olduğu için kilo vermenize fayda sağlayacaktır.

5- Yağların düşmanı: Beyaz çay
Beyaz çay yağ hücrelerinin oluşmasını engelleyen ve kilo vermenize fayda sağlayacak bir bitki çayıdır.Diğer çaylara göre içerisinde en çok  antioksidan bulunduran bir çay özelliğine de sahip olan beyaz çay ile kolayca kilo verebilirsiniz. Nutrition and Metabolism’de yapılan bir araştırmaya göre beyaz çay yağ yakımını hızlandırıyor ve kilo vermenize yardımcı oluyor.