Evde Yapılabilecek Bölgesel Egzersizler

tarafından
67
Evde Yapılabilecek Bölgesel Egzersizler

Evde yapılabilecek bölgesel egzersizler
Spor yapmak için ve formda kalmak için spor salonlarına gitmeniz gerekmiyor, evlerinizde de etkili bir çalışma ile egzersiz yapabilir formda kalabilirsiniz. Ara da birde olsa yürüyüşe çıkmakta buna ek destek olacaktır. Evde yapabileceğiniz egzersiz hareketlerini inceleyelim bu egzersizlere başlamadan önce ısınma hareketleri yapmalısınız, ısınma hareketleri çok önemlidir ve es geçmemeniz gerekmektedir.Spor esnasında herhangi bir sakatlanma yaşamamak için spora başlamadan önce gerekli ısınma hareketlerini mutlaka yapın.

Şınav Çekin
Şınav evde yapabilecek egzersizlerin başında gelmektedir. 2 türlü şınav çekebilirsiniz kapalı şınav hareketi ile omuz, karın, göğüs ve sırt kaslarınızı çalıştırabilir açık şınav ile ise göğüs, karın ve sırt kaslarınızı çalıştırabilirsiniz.

Mekik Çekin
Bir diğer hareketimiz olan mekik çekerek de  karın kaslarınızı çalıştırabilirsiniz.Her gün düzenli olarak artırabilirsiniz.

Bir diğer hareketimiz çömelme
Evde çömelme hareketi yaparak bacak ve bir çok kas grubunuzu çalıştırabilirsiniz.Bu hareketi yapmak için ellerinizi önde bağlayarak sanki bir sandelyeye otururmuş gibi yavaşca eğilin ve bir süre öle kalmaya çalışın bu zamanla dahada kolay olacaktır.

Yürüyüş yapın
Evinizde yürüyüş bandı varsa onu kullanarak yürüyüş yapabilir yada yürüyüşe çıkabilirsiniz, bunların yanı sıra bisiklete binmek göbek eritmek isteyenler için birebir egzersizler arasında gelmektedir.Bu egzersiz hareketleri sayesinde yağ yakımınız hızlanacak ve daha kolayca kilo verebileceksiniz.Yalnız dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden bir tanesi de bu hareketleri yaparken belinizi kesinlikle zorlamayın.

Günde 20 Dakika Ayırmanız yeterli olacaktır
Sporda en önemli etkenlerden bir tanesi devamlılıktır, eğer yaptığınız işi yarıda keser yada kafanız estiğinde yaparsanız pek bir faydasını göremeyeceğiniz gibi zararları da olabilir.Günde spor için ayıracağınız 20 dakika ile bir spor salonundan alacağınız faydadan daha fazlasına sahip olabilirsiniz.