Gelin Makyajı

tarafından
72
Gelin Makyajı

Gelin Makyajı
Düğünün en çarpıcı detaylarından biri de gelinlikten sonra gelinin saçı ve makyajıdır. Gelinliği tamamlayan bu iki unsur, görünümü mükemmelliğe doğru çıkarabileceği gibi yanlış uygulandığında her şeyi mahvedebilecek güçtedir. Ünlü makyaj uzmanlarının tavsiyelerine uyarak siz de kusursuz bir gelin makyajı yaptırabilirsiniz. Öncelikle bu tür makyaj gece makyajının tüm unsurlarını taşır. Önemli olan gelinliğin modeli, organizasyonun yapılacağı mekan ve gelinin yüz yapısına uygun olmasına dikkat ederek uygulanmasıdır. Göz kısmının belirgin olması gerekir.

Ancak bu alanda koyu tonlar yerine parlak ve çarpıcı renkler kullanırsanız daha etkileyici bir görünüm elde edebilirsiniz. Göz altlarına uygulanan aydınlatıcı bir ürün taze bir yüzün garantisidir. Uzun süre kalıcı olması beklenen makyajın akmaması için makyaj sabitleyici kullanmalısınız. Ayrıca boyun, omuz ya da göğüs gibi dekolte bölgeleri ile yüz arasındaki ton geçişleri olmamasına dikkat etmeli ve bu alanlara da yüzünüze uygulanan kapatıcıdan sürmelisiniz.

Sıradan bir davette abartı olarak görülebilecek takma kirpik ve sim, gelinin makyajı yapılırken sıklıkla başvurulan ve etkili bir sonuç veren uygulamalardandır. Kır düğünü ya da sahil düğünü gibi açık alanlarda yapılan düğünlerde gelinin makyajı daha soft olurken, özellikle gece kapalı mekanlarda yapılan düğünlerde iddialı uygulamalara yönelebilirsiniz. Düğünde geline makyajın profesyonel ellerce yapılması oldukça önemlidir. Çünkü düğün boyunca kalıcı olması beklenen makyaj düğün resimlerinin muhteşem görünmesinin de baş kahramanıdır.Gelin makyajı yaptırmak için gelin olmanıza gerek yok özel günlerinizde veya istediğiniz herhangi bir gün sizde gelin makyajı yaptırabilir kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.