Gelinlik Modelinize Uygun Saç Yapımı

tarafından
90
Gelinlik Modelinize Uygun Saç Yapımı

Gelinlik Modelinize Uygun Saç Yapımı

Hayallerinizin gerçekleşeceği, hayatınızın en mutlu anlarından birine yani evlenmenize sıra geldi. Heyecanla bu anı bekliyorsunuz, gelinliğinizi aldınız, provalarına gidiyorsunuz. Gelinlik modelinize karar verdiniz ve üzerinize göre yapılmaya başlandı bile.

Peki gelin saçınız nasıl olacak? Aylar öncesinden kuaförünüzden veya gelin saçınız için özel bir güzellik merkezinden randevunuzu aldınız mı? Gelin saçınızda en az gelinliğiniz kadar önemli. Gelin saçınızın gelinliğinizle uyum içinde olması; birbirini tamamlaması gerekir.

Gelin saçınız hem yüzünüze hem duvağınıza hem de gelinliğinize uymalı. Prenses gelinlikler için daha çok topuz veya dağınık topuz saç modellerini düşünebilirsiniz.

Yapılacak saç modelinizin yüzünüze de uyması gerekir. Düğününüzden bir kaç gün öncesinde deneme saçınızı güzellik merkezinizde yaptırmayı unutmayın. Deneme saçınız yapılırken beyaz gömlek ile saçınızı deneyebilirsiniz. Duvağınız ve saç modeliniz birbirine uymalı.

Gelin saçınızı, gelin makyajınızı yaptıracağınız kuaförünüzü özenle seçmelisiniz. Düğününüzden öncede denemeleri yapıp yakışıp yakışmadığını görmelisiniz. Kır düğünleri için saçlarınızı açıkta bırakan gelin saçı modellerini seçebilirsiniz. Daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Gelin saçınızda en önemli konulardan birisi de düğününüzün, nikahınızın yapıldığı mevsimdir. Hem kısa saçlarınız hem de uzun saçlarınız için değişik saç modellerini gelin saçınız olarak seçebilirsiniz.

Kış düğünlerinde postiş kullanımı daha uygun olurken; yazın sıcağı da göz önünde bulundurularak yaz düğünlerinde ve özellikle kır düğünlerinde postişi pek tercih etmemeniz daha uygun olacaktır.