Güneşten korunurken yapılan 6 hata!

tarafından
109
Güneşten korunurken yapılan 6 hata!

Güneşten korunurken yapılan 6 hata!
Güneşten korunmaya çalışırken daha kötü şekilde yanmayın.Yapılan hataların en başında gelen güneşten korunmaya çalışırken zararlı ışınlara maruz kalırsınız.Yapılan hataları madde madde ele aldık ve sizlerle paylaşıyoruz.

Kremi Vücudun her yerine yeterince uygulamamak
Kullandığını güneş kremlerini etkili bir şekilde süremediğinizden dolayı sürülmeyen kısımlar güneş ışınlarına maruz kalır ve cildinizde renk farklılıkları oluşabilir.Bu yüzden kullandığınız kremi vücudunuzun her yerine yedirerek sürmeniz gerekmektedir.

Cimri davranmak
Kullandığınız güneş kremini daha kaliteli seçin ve suya dayanıklı olmasına özen gösterin çünkü kremi az sürdüğünüzde terledikten sonra suya girdiğinizde kremin çoğunu vücudunuzdan atmış olursunuz.Bu yüzden kreminizi mümkün olduğu kadar yenilemeye çalışın.

Yanlış krem kullanmak
Yapılan en büyük hatlardan bir tanesi de seçilen yanlış cilt kremleridir.Piyasa da o kadar çok krem var ki hangisinin iyi olduğunu seçmek biraz zor olacaktır, o yüzden bilindik markalardan şaşmayın hatta mümkünse doktorunuzdan yardım isteyin.Cildinize göre seçim yapmanız sizin için daha iyi olacaktır, çok açık bir tene sahipseniz güneş ışınları karşısında size 20 SPF yetmeyecektir. Güneş ışınlarının zararını en az seviyeye indirmek ve korunmak için cilt rengi ve tipine göre güneş kremi tercih etmelisiniz.

Sprey krem kullanmamak
Kremlerin yanı sıra Spreyleri tercih etmenizde de fayda var kremin ulaşamadığı noktalara sprey sayesinde ulaşabilir ve güneşten daha sağlıklı bir şekilde korunabilirsiniz.

Pencereleri gözden kaçırmak
Yolculuğa ilk başlarken veya dönüşlerde arabadayken camların sizi koruyacağını düşüncesine kapılmayın camlar güneş ışınlarının cildini etkilemesine engel olmamaktadır. Bu yüzden arabaya binerken de krem sürmeyi unutmayın.Başta yüzünüz ve elleriniz olmak üzere açık yerlerinize sürün.

Kıyafetlere güvenmeyin
Kullandığınız ve tercih ettiğiniz kıyafetlere sakın aldanmayın özellikle İnce, beyaz bir tişört sizi, güneş ışınlarından korumaz bu yüzden krem sürmeyi her fırsatta eksik etmeyin.