İç Çamaşırı Alırken Nelere Dikkat Etmeli

tarafından
53
İç Çamaşırı Alırken Nelere Dikkat Etmeli

İç Çamaşırı Alırken Nelere Dikkat Etmeli
İç çamaşırı seçimi kadınlar için de erkekler için de gerçekten çok önemli bir konudur. Önemsiz bir konu gibi görünse de çamaşırımız bütün gün bedenimizi saracağı için, kadınlarda ve erkeklerde iç çamaşırı seçerken bilinmesi gereken bazı hassas noktalar vardır. İç çamaşırı alırken hijyenik olması gereken bir bölgede kullanacağımız için, bedenimize uygun, vücudumuzu sıkmayacak, kesimi vücudumuza uygun rahatlıkta olan, aşırı derecede dar olmayan iç giyim ürünlerini almamız gerekir. İç giyim ürünlerimizde pamuk içerikli ürünleri kullanmalıyız, ağ kısımları kesinlikle pamuk olan ürünlerin seçilmesi vücudumuz açısından çok önemlidir. Asla sentetik kumaşlı iç çamaşırları seçmemeliyiz.

İç çamaşırımızın dikiş kısımları esnek olmalı, bizi rahatsız etmemelidir. Göğüsleri sıkan sütyenler kullanılmamalıdır. Naylon içerikli ürünler mümkün olduğunca kullanılmamalı, yazın aşırı terleme yapacağı için hiç tercih edilmemelidir. İç giyim ürünlerinde esnek ve yumuşak ürünleri kullanmaya dikkat edilmesi, cildimizinde zarar görmemesini sağlar. Vücut hatlarımıza uygun, içinde rahat edebileceğimiz, giyeceğimiz kıyafetlere uygun olacak iç çamaşırlarını kullanmalıyız.

Pantolon veya eteğin altında dikiş çizgileri belli olmayan iç çamaşırları giyilmelidir. Askılı bir bluzunuzun altına sütyeninizi giydiğinizde, sütyen askılarınızın belli olmaması için şeffaf veya takılı sütyen askıları kullanabilirsiniz. Göğsü küçük olan kadınların göğüslerini destekleyici sütyen kullanmaları daha hoş bir görünüm sağlamalarına yardımcı olur. Beyaz renkte gömlek ve bluzlar giyildiğinde; beyaz veya ten renginde, düz sütyenleri tercih etmelisiniz. Beyaz pantolonların altına ten rengi ve dikişsiz bir iç çamaşırı giymeniz pantolonunuzu daha güzel gösterir.