Kabağın cilde faydaları

tarafından
73
Kabağın cilde faydaları

Kabağın cilde faydaları

Yapılan bir röportajda konuşan Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, verdiği demeçte kabağın faydalarından söz etti ve kabağın birçok soruna iyi geldiğini belirtti.İşte haberimizin detayları. Kabak her yerde yetişebilmesi ve kolay ulaşılabilir olması nedeni ile çok tercih edilen besinler arasında yer almakta yemeklerde tercih edilen ve içerdiği besinler sayesinde bir çok hastalığa iyi gelmektedir.Kabak  B1 ve C vitaminleri,potasyum ve fosfor mineralleri açısından zengin bir besindir. Kabağın içindeki besin ve protein değerlerinin kaybolmaması için kabağı buharda pişirmek en doğru tercih olacaktır.Ayrıca kabağı yemeklerde olduğu kadar saltalarda da kullanabilirsiniz.

Kabağı sofralarınızda sıklıkla kullanın bu sindirimi kolay ve hafif olan bir çok diyetisyen tarafından önerilen bir besin olan kabak önemini asla yitirmeyecektir.1 fincan kabakta 20 kalori bulunmaktadır.Kabak ayrıca kanser riskini karşı da sizi koruyacaktır. Bunların başında akciğer kanseri, yemek borusu,gırtlak,mide,mesane ve prostat kanserleri gelmektedir.

Ayrıca kabak içerisinde bulundurduğu  bol lif sayesinde kabızlık problemine karşıda birebirdir. Bir diğer yandan idrar söktürür ve böbrek (mesena )iltihaplarına birebir.Kabağın diğer faydaları şu şekilde Basur ve prostat şikayetlerini en aza indirir.Kan şekeri ve yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcıdır.Sinirleri yatıştırır ve kan yapar.Kabakta bulunan C,E ve A vitaminleri de cildi temizler.Kabak ayrıca kırışıklara karşı da mücadele etmenize yardımcı bir besindir.Sizlerde kabağı evlerinizde eksik etmeyin ve sağlıklı bir şekilde yaşamaya devam edin.Cildiniz için kabakla hazırlanmış maske tariflerine yer verebilir ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.