Keçi Sütü Sabununun Faydaları

tarafından
140
Keçi Sütü Sabununun Faydaları

Keçi Sütü Sabununun Faydaları
Keçi sütünün faydaları saymakla bitmez en çok bilinen özelliklerinin başında egzama, cildin nemlendirilmesi, vücuttaki ölü derinin temizlenmesi ve cilt kanserinin tedavisi gelmektedir.Bu yüzden keçi sütünün kullanımı önem kazanmaktadır.Anne sütünden sonra vitamin ve protein açısından en zengin besin keçi sütüdür, keçi sütü sabunu da en az keçi sütü kadar etkilidir.Halk arasında oldukça fazla kullanılan keçi sütü şimdi keçi sütü sabunu olarak da üretilmekte ve görenleri şaşırtmaktadır.

Keçi sütü sabunu sayesinde siyah noktalarınıza elveda diyebilirsiniz, doğal yollardan elde edilmesinden dolayı düzenli bir şekilde cildinizde uyguladığınızda başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Gaziantep’li bir  doğal sabun satıcısı olan Ümran Güler, verdiği röportajda son yıllarda keçi sütü sabunu kullanımın artıığı ve insanların yoğun bir ilgi gösterdiğini dile getirdi.Keçi sütünün faydalarına da değinen Güler doğum ve güneş lekelerine karşı birebir olduğunu söyledi. Güler, ayrıca keçi sütü sabununun Türkiye’de pek tanıtılamadığını ve yurt dışından daha çok talep gördüğünü kaydederek, “Keçi sütünden üretilen sabunu Türkiye içinde pek fazla tanıtamıyoruz. Amerika, Almanya, İsviçre, Bangladeş, Hollanda ve Belçika’ya keçi sütünden üretilen sabun gönderdik. Keçi sütünün mükemmel satışı var. Sabunlarımız tamamen doğaldır. Sağlık Bakanlığı’ndan onayımız da var. Vatandaşlar keçi sütünden sabun yapılan sabunu görünce şaşırıyorlar. Biz de vatandaşlarımıza keçi sütü sabununu tavsiye ediyoruz. Keçi sütü sabunu kullanılınca mükemmel sonuçlar alınıyor” dedi.

Ülkemizde her geçen yıl sağlık alanında daha önemli adımlar atılmakta bu gibi doğal sağlık yöntemleri her geçen gün adından sıkça söz ettirmektedir.Sizlerde daha temiz ve sağlıklı bir tene sahip olmak istiyorsanız keçi sütü sabununu kullanın.

Alt Başlıklar

keçi sütü sabunu ibrahim saraçoğlu,