Kemik ve Eklemlerinizi Güçlendirmenin 5 Doğal Yolu

tarafından
40
Kemik ve Eklemlerinizi Güçlendirmenin 5 Doğal Yolu

Kemik ve Eklemlerinizi Güçlendirmenin 5 Doğal Yolu
Hayatınız boyunca sağlıklı yaşamak ve vücudunuza dikkat etmeniz gerekmektedir. Kemik ve eklemlerinizde dikkat edilmesi gerekilen etmenlerden bir tanesidir. Günümüzde teknolojinin de gelişmesi ile birlikte teknolojik aletler ile içli dışlıyız uzun süre başında kaldığınız bilgisayar bile size kilo aldırmanın yanı sıra hareketsiz aynı pozisyonda kaldığınız için kemik sorunları da oluşturmaktadır.Hayatınızda yapacağınız bir kaç uygulama ile bu sorunları ortadan kaldırmak mümkün.

1. Yeterince Kalsiyum Alın
Özellikle içerisinde çok fazla kalsiyum bulundurduğu için süt ve süt ürünlerini tercih edebilirsiniz.Günde alacağınız kalsiyum miktarı kemiklerinizin güçlenmesini sağlayacak ve kemik yoğunluğunuzu artıracaktır.

2. D Vitamini Çok Önemli
D vitamini bakımından sağlıklı beslenmeyen kişilerde kemik çatlaması riski oluşmakta ve buda sağlığınızı tehlikeye sokmaktadır. Yaşınızın da ilerlemesi ile vücudunuzun D vitamini üretme kapasitesi düşecektir. D vitamini sağlamak için Somon, sardunya ve ton balığı gibi deniz ürünleri, süt ürünleri, yumurta sarısını tercih edebilirsiniz.

3. Yeşil Çay
Journal of Agricultural and Food Chemistry dergisi tarafından yapılan bir açıklamaya göre yeşil çay kemikleri güçlendirdiği gibi kemiklerde meydana gelen bozulmaları da azaltmaktadır.

4. Fiziksel Olarak Aktif Olun
Günlük olarak yapacağınız egzersizler sayesinde kemik erimesi hastalığına kapılma riskiniz azalmaktadır.Egzersiz yaparak kemik kaybını önleyerek eklemlerinizi daha güçlü bir hale getirebilirsiniz.

5. Sigarayı Bırakın
Sigaranın zararları saymakla bitmiyor bunlardan bir tanesi de kemik erimesi hastalığına kapılma riski orta kesimde bulunan insanlar üzerinde yapılan bir araştırmaya göre sigara içenlerin kalça çatlama hastalığına yakalanma riski sigara içmeyenlere oranla %35 daha yüksek olduğu kanısına varıldı. Sizlerde bu saydığımız şeylere dikkat ederseniz daha sağlıklı ve güçlü kemik ve eklem yapısına sahip olabilirsiniz.