Kil Maskesi Nasıl Yapılır ve Faydaları

tarafından
93
Kil Maskesi Nasıl Yapılır ve Faydaları

Kil Maskesi Nasıl Yapılır ve Faydaları
Cildiniz dikkat etmeniz gereken alerji kapmaya en müsait ve hassas olduğundan bakım yaparken çok dikkat etmelisiniz.Cildinize yapacağınız maske ve kremleri yaparken oldukça seçici olmalı ve alerjiniz olan ürünlerden uzak durmalısınız, daha güzel olayım derken daha kötü bir görünüm elde edebilirsiniz.Sizlere cildiniz için oldukça faydalı olan kil maskesi nasıl yapılır ve faydaları nedir açıklayacağız.

Kil Maskesi Nasıl Yapılır
Evlerinizde hazırlayabileceğiniz oldukça kolay yapımı olan bu maske tamamen doğal ve cildiniz için faydalıdır

Kil Maskesi Malzemeler

1 çay kaşığı kil
1 çay kaşığı limon
1 çay kaşığı aspirin tozu

Kil Maskesi Hazırlanışı

Öncelikle 2 adet aspirini ezerek 1 çay kaşığı kadar aspirin tozu elde edilir.1 çay kaşığı kilin içerisine limon ve aspirin tozunu ilave edelim.Öncelikle bir konuda emin olmalısınız eğer daha önce denemediğiniz bir şey yapıyorsanız alerjiniz olup olmadığını bilmelisiniz ciltleriniz çok hassas olduğundan hemen alerji kapabilirsiniz.Eğer alerjiniz yoksa cildinize sürün ve tam 20 dakika boyunca maske yüzünüzde bekleyin.Süre dolduktan sonra ılık sur yardımı ile güzelce durulayalım. Ayda 3 kez bu maske tarifini uygulayabilirsiniz.

Kil Maskesi Cilde Nasıl Uygulanır
Öncelikle şunu unutmayın hangi maske tarifini yaparsanız yapın cildinizin temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Cidinizi güzelce temizledikten sonra maskeyi ince olacak şekilde yüzünüze sürmeye başlayabilirsiniz. Göz altlarına ve üstelerine sürmemeye özen gösterin.Bekleme süresini uzanarak yapabilirsiniz.Maske yüzünüzde sert bir hal alacağından bir şeyle ilgilenmeyin ve mümkünse konuşmayın. Maske kıvamına gelip kuruduğunda ılık su yardımı ile çıkartabilirsiniz.10 günde bir yapabileceğiniz bu maske ile daha pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.