Meme Kanserinden Kurtulma Yolları Nedenleri

tarafından
57
Meme Kanserinden Kurtulma Yolları Nedenleri

Meme kanserinden havuçla korunun!
Uzmanlar meme kanserine karşı meyve ve sebze tüketimini öneriyor.Kadınlarda en çok rastlanan hastalık türlerinden bir tanesi olan meme kanseri ile mücadele her geçen gün daha da önemli bir hal almakta ve uzmanlar bu konudaki araştırmalarına hız kesmeden devam etmektedirler. Dr. Çağatay Erden Daphan ‘da bu konuya vurgu yaparak sebze ve meyve tüketiminin meme kanseri ile savaşmakta oldukça etkili olduğunu dile getirdi.

Havuç, tatlı patates, ıspanak ve bal kabağı kanserden koruyor
Yapılan bir araştırmaya göre içerisinde ‘karotenoid’ maddesi içeren turuncu, kırmızı sebze ve meyveleri içeren diyetin,fazla kilolu bayanlar başta olmak üzere sigara içen kişilerde meme kanseri riskini azaltmaktadır.Bu maddelerin en çok bulunduğu sebzeler havuç, tatlı patates, ıspanak ve bal kabağında bulunmaktadır ve tüketen bayanların meme kanserine yakalanma riski azalmaktadır.

Pek çok risk faktörü var
Meme kanseri çok yönlü bir hastalık olduğu için tedavi yöntemleri de çok yönlü ve değişkenlik gösterebilir.Günümüzde en çok tercih edilen tedavi yöntemi cerrahi tedavidir. Daha önceden yaşandığı için bilinen ve meme kanserine dönüşebilecek durumlar vardır bunların başında meme süt kanallarının genişlemeleri ve tabakalarda meydana gelen artışlar yer almakta ve radyosyona maruz kalan insanlarda da meme kanseri olma riski artmaktadır.

Meme kanserinin nedenleri nelerdir?
Meme kanserinin başlıca nedenleri hanımlarda meydana gelen adet kanamalarının bitmek bilmemesi ve yıllarca devam etmesi,bir başka tabirle çok erken yaşta başlayarak daha geç yaşlara kadar devam etmesi,doğum yapmayan ve bebek emzirmeyen kadınlarda, iş hayatlarını stres altında devam ettiren ve yaptığı diyetlere dikkat etmeyen bayanlarda sıklıkla raslanmaktadır.