Menekşe Yağı İle Saç Bakımı

tarafından
128
Menekşe Yağı İle Saç Bakımı

Menekşe Yağı İle Saç Bakımı
Saç bakımının olmazsa olmazları arasında yer alan menekşe yağı saç dökülme probleminin geri plana alınmasına yardımcı olmaktadır. Saçlarınızın eski canlılığa kavuşması adına oldukça ideal olan menekşe yağı aynı zaman da birçok deri hastalığının da iyileşmesini desteklemektedir.Sizler için hazırlamış olduğumuz menekşe yağı ile yapabileceğiniz özel maske tariflerini bir araya topladık umarım beğenirsiniz.

Menekşe Yağı Maskesi İle Kusursuz Görünen Saçlar

  • 1 yemek kaşığı menekşe yağı
  • 1 yemek kaşığı bal
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 yemek kaşığı badem yağı

Saçları güçlendirerek kırılmasına önceleyecek olan özel maske tarifi sayesinde sağlıklı görünen saçlara sahip olabilirsiniz. Maske yapımı için önerilen tüm bitkisel yağlar harmanlanır ve içerisine 1 yemek kaşığı bal ilave edilir. Maskenin içerisinde yer alan bal, saçların onarılması adına büyük önem taşımaktadır. Zeytinyağı ise saç kırıklarının azalmasına yardımcı olmaktadır.

Saçları Gürleştiren Özel Maske Tarifi

  • 2 yermek kaşığı badem yağı
  • 2 yemek kaşığı menekşe yağı
  • 1 çay kaşığı sirke

Saç gürleştiren maske tarifi için 2 yemek kaşığı yılan yağı ile 2 yemek kaşığı badem yağı harmanlanır. Karışımın içerisine 1 çay kaşığı sirke ilave edilir. Parlak saçlara sahip olmanızı sağlayacak olan bu özel maske tarifi aynı zaman da saç köklerinin de güçlenmesine yardımcı olmaktadır.  Maske kullanımı sonrasında saçlar ılık su aracılığı ile durulanmalıdır. Yıkama işlemi sırasında saç kremi, saç uçlarına sürülmelidir. Sizler de saçları gürleştiren maske tarifi ile kusursuz güzelliğe sahip olabilirsiniz.Menekşe yağı kullanarak yapabileceğiniz bu iki özel tarif sayesinde daha sık ve gür saçlara sahip olacaksınız.Saçlarınızın seyrek ve güçsüz olmasından yakınıyorsanız eğer kesinlikle bu maskeleri denemenizi öneriyorum.

Alt Başlıklar

YEMEK YAGI mail,