Migren ağrısına geçici çözüm tavsiyeleri nelerdir?

tarafından
53
Migren ağrısına geçici çözüm tavsiyeleri nelerdir?

Migren insanların günlük yaşamını sürdürmesini engelleyen bir çeşit şiddetli baş ağrısıdır bununla başa çıkmak bir hayli zordur.

Migren nörolojik bir hastalık olmaktadır.Kişilerin beyninde bulunan kimyasal maddelerin azalması ve ya etkinliğini göstermemesi sonuçlarında kişi baş ağrısı çeker bununla birlikte sessiz ve sakin bir ortamda rahatça bir uyku ister.

Bu hastalık hayati bir tehlikesi bulunmamaktadır fakat çok şiddetli ataklar halinde meydana gelir.Bu ataklar 4-72 saat arasında gerçekleşir.

Migren ağrıları için geçici natürel çözümler sunuyoruz sizlere ;

– Çok sık olarak su tüketmelisiniz.Susuz kaldığınız takdir de atakları sık sık yaşayabilirsiniz.Migren hastalarının bol su tüketmeleri önerilir.Günde kesinlikle 2-2,5 litre su tüketmeleri gerekir.Maalesef yaz ayların da çok sıvı kaybettiğimiz için su konusunda titiz davranmanız gerekir.

– Şakaklarınıza masaj yapmak sizin rahatlamanız için iyi olacaktır.Atakların başlayacağını anladığınız zamanlar da çok yol almadan şakaklarınıza 15 dakikalık rahatlatıcı bir masaj yapmak sizin için faydalı olacaktır.

Migren hastalığı maalesef ışığı çok sevmektedir.Migren ataklarının başladığı ve ya başlayacağını hissettiğiniz zamanlar da karanlık bir ortama kendinizi bırakın, çünkü ışık daha da atakların artmasına neden olacaktır.

– Ağrılarınız başladıktan sonra yapabileceğimiz bir başka yöntem ise vücudumuzu sıcak, baş bölgemizi serin tutmalıyız.Çünkü, vücudumuzda ki kan damarları genişler ve başımız da ki damarlar ise daralacaktır.Baş bölgesinde bulunan kan aşağı doğru hareket eder ve ağrınız hafifleyecektir.