Sabahları Sıcak Su ve Limon

tarafından
36
Sabahları Sıcak Su ve Limon

Sabahları Sıcak Su ve Limon

Genellikle sabah ayılmak için kahve tercih edilir ama gelin biz kahveyi limonlu sıcak su il değiştirelim ve ortaya nasıl bir tablo çıkacak hep birlikte göz atalım.Dünyaca ünlü tanınmış bir isim olan  besin uzmanı Ann Louise Gittleman’ın önerdiği bir tavsiyedir.Sıcak su ile birlikte kullanılan limonun bir çok katkısı vardır bunların başında özellikle kilo vermeyi düşünüyorsanız fayda sağlayabilir. Susuzluğunuzu giderir ve sindirimi kolaylaştırır c vitamini açısından zengin olduğundan bağışıklık sisteminizin güçlenmesini sağlayacaktır.Limonun vücudunuza sağladığı faydaları ve nasıl kullanmanız gerektiğini sizler için açıkladık yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Yapılışı
Gittleman yaptığı açıklamada bir limonun yarısından elde ettiğiniz limon suyu ve bir fincan su ile kullanılarak yapılan limonlu suyun en uygun seçenek olduğunu söylüyor.İsterseniz zevkinize göre içerisine zencefil ve tarçın atabilirsiniz.Güne başlarken alacağınız limonlu su sayesinde sindirim sisteminiz daha hızlı çalışmaya başlayacaktır ve gün içerisinde yedikleriniz daha kolay sindirilecektir.

Önemi
Limon da, su da Gittleman’a göre kilo vermek için kullanılan yiyecekler listesinde yer alıyor.İnsan vücudu susuz kaldığı zamanlarda daha fazla yağ depolamaktadır.Ayrıca tüketeceğiniz su sayesinde iştahınızda azalacak ve kilo vermede size fayda sağlayacaktır.

Yararları
Limonun içerisinde oldukça fazla c vitamini bulunduğundan sindirim sisteminiz çok iyi şekilde çalışacaktır. Limon ayrıca midenizin  asiditesini artıracak ve böylece kalsiyumun emilimi kolaylaşacaktır.Bu daha rahat kilo vereceğiniz anlamına gelmektedir. Ayrıca C vitamini bağışıklık sisteminizi güçlendirecektir, koroner kalp hastalıklarından korur, felç riskini azaltır, kataraktı ve gut hastalığını engeller.