Saç rengimi doğal yollar ile nasıl açabilirim?

tarafından
55
Saç rengimi doğal yollar ile nasıl açabilirim?

Yaz aylarının gelmesi ile bir çoğumuz saçlarımızın rengini biraz da olsa açmak isteyeceğiz.Bunun için kimyasal ilaçlar, yağlar ve kremler kullanarak saçımızı kötü bir hal almasına gerek yoktur.

Bunun yerine daha doğal olan yöntemleri tercih ederseniz saçınız için daha faydalı olacaktır.

Saç renginizi açmanız için yapabilecekleriniz ;

  1. – Limon, saçınızın rengini açmanız için kullanabileceğiniz bir ağacın meyvesidir.Öncelikle saçınızı ılık bir su ile ıslatınız ondan sonra limon suyunu uyguladıktan sonra yirmi dakika boyunca bekleyiniz.
  2. Saçınızı bol su ile duruladıktan sonra güneşlendiğiniz de saçınızın renk tonunda açılmalar olduğunu göreceksiniz.
  3. – Bir başka önerimiz ise güneşlemenizi tavsiye ediyoruz. Yaz ayların da güneşin bronzlaştırıcı etkisinden faydalanmanız gerekir.Bu bronzlaştırıcı etki saçlarımızın için natürel bir renk tonunu açıcı olarak kullanabilirsiniz.
  4. Yaz aylarında denizin tuzlu suyu ve güneşin etkisi sizin saçlarınız için mükemmel bir nimettir.Güneşin bazı saatler de zararlı ışınları vardır, bunlar için güneş kremi olmadan güneşlenmeyiniz.
  5. – Günün her saatinde rahatça tüketebildiğimiz Siyah Çay, burada da karşımıza çıkmaktadır.Türk insanının vazgeçemediği içecek olan çayı 2-3 yemek kaşığı ile demleyerek saçınıza iyice yedirmelisiniz.

Bu şekilde saçınız da yarım saat bekledikten sonra bol su ile durulayınız.

Sizlere sunduğumuz bu önerileri uyguladıktan sonra saçınızın renginin az da olsa açıldığını göreceksiniz.Bu önerilerimizi bir sefer de uyguladığınız takdir de hemen açılmasını beklemeyiniz. 3-4 kez uyguladıktan sonra etkili olduğunu fark edebilirsiniz.