Seksi Görünmek İçin Ne Yapmalı

tarafından
141
Seksi Görünmek İçin Ne Yapmalı

Seksi Görünmek İçin Ne Yapmalı

Seksi görünmek sadece bir kaç yapmacık hareket ya da zorlama ifadelerle mümkün değildir. Seksi olmayı bit bütün olarak düşündüğünüzde, kılık kıyafet ve makyajdan çok daha önce ve önemli başlıklar görüyoruz:

Aşırı kilolu, salmış ve yağlanmış bir vücudu hiç kimse seksi bulmaz değil mi? Öyleyse seksi olmanın ve seksi görünmenin ilk ve en önemli şartı kilo dengenizi sağlamak ve aşırı kilo alımından sakınmaktır. Benzer şekilde çok fazla kilo vermek de sağlıksız bir görüntü yaratacağından, seksilikten uzak olacaktır.

Bir diğer gerekli şart da fit bir vücuda sahip olmaktır. Etrafımızda ya da ünlüler dünyasında seksi bulduğumuz insanların tamamı kesinlikle hayatlarında spora çok fazla yer veren bu sayede fit bir görünüme ulaşanlar…

Fiziksel sağlığın yanında, ruhsal sağlığınız da seksiliğinizin üzerinizde fazlasıyla önemli bir etkisi vardır. İçten gülümsemeniz, sakin ve huzurlu kişiliğiniz, insanlarla kurduğunuz yakın ve sıcak ilişki de sizi seksi kılan faktörlerin arasında yer alır.

Seksi görünmenin en büyük düşmanlarından biri de aceleci olmaktır. Sürekli saate bakan ve zamanla ilgili sürekli tedirginlik duyan biri kimseye çekici gelmez.. Oysa, “zaman akıp gidiyor, oysa bizim hala vaktimiz var” dercesine sakin biri karşısındakini baştan çıkarmakta zorlanmaz.

Ayrıca, diğer insanlardan farklı olan yönlerinizi, örneğin yeteneklerinizi sergilemek de sizi seksi kılar. Kişiliğiniz, kültürünüz, hobileriniz…. Sizi “diğerlerinden” farklı kılan ne varsa, onu vurgulayın.