Sıfır göbek diyeti ile dümdüz bir karına sahip olun

tarafından
95
Sıfır göbek diyeti ile dümdüz bir karına sahip olun

Sıfır göbek diyeti ile dümdüz bir karına sahip olun
The New York Times’ın en çok satan kitapları arasında olan ve diyet yapanların sipariş ettiği  Zero Belly Diet kitabının yazarı David Zinczenko, yazdığı bu kitap ile tam 14 gün gibi çok kısa bir zamanda nasıl sıfır göbeğe sahip olabilirsiniz anlatıyor.Onu bu araştırmalara iten en büyük sebep babasını obezite yüzünden kaybetmiş olması bu yüzden gençlik yıllarında kilo sorunlarıyla boğuşmuş olan Zinczenko, yaptığı araştırmalar sonucunda elde ettiği bilgi birikimini kitap haline getirerek sizlere sunuyor.Tam 20 yıllık bir araştırmanın eseri olan bu yapıtı sizlerde alıp okuyabilirsiniz.

Bu diyeti uygulayan kişilerin kilo kaybettikleri gözlenmiş ve başarılı olduğu gözlenmiştir. “Sıfır Göbek Diyeti”ni bir arkadaşına tavsiye üzerine hazırlamaya başladıktan sonra işi daha ciddi bir boyuta taşımış ve diyet 500 kişi üzerinde uygulanmış. Çalışmaya katılan insanların 2 hafta gibi kısa bir sürede 7 kilo kaybedebildikleri ve göbeklerinin 7.5 santim kadar incelebildiği gözlemlenmiş. Besinlerin genetik yapıları göz önünde bulundurularak hazırlanan diyet, yağların yakılmasını engelleyen genetik yapıyı sarsarak zayıflatmayı vadediyor.

1- Kahvaltıdan önce yürüyüş yapın
Bu diyet ile başarıya ulaşmak için yapmanız gerekenlerin başında sabah kahvaltı yapmadan önce yürüyüş yapmalısınız.Bu diyet sayesinde 6 hafta sonra 10 kilo kadar verebileceksiniz.Yapılan araştırmalara göre sabah kahvaltıdan önce yapılan yürüyüşler sabah güneşinin metabolizmayı düzenleyerek yağ yakımını artırıyor.Sabah bir şey yemediğiniz için vücudunuz enerji olarak direk olarak yağlarınızı kullanacağı için yağ yakımınız hızlanacaktır.

2- Kahvaltıda yulaf ezmesi yiyin
Bu diyette başarıya ulaşmanın bir diğer yolu ise kahvaltı yaparken yulaf ezmesi tüketmeniz.Yulaf ezmesi  kilo vermenin yanı sıra, diyeti uygulayanların kolesterol seviyelerinde %25’e kadar düşüş gözlemlenirken, kan şekeri seviyeleri de dengelenmiş.

3- Kırmızı meyveler dostunuz
Bu diyet programının bir diğer dikkat etmeniz gereken özelliği de beslenirken yeşil meyvelerden ziyade kırmızı meyveleri tercih etmeniz olmalı. Kavundan çok kırmızı elma ya da muzdan çok çilek tercih edebilirsiniz.

4- Avokado tüketin
Bu programı uygulayan ve başarıya ulaşan kişilerin bir ortak özelliği ise avokado tüketmesi olmuştur.Açlık hissi ile boğuşan bu kişi, avokado sayesinde tok kalmayı başarmıştır.