Sirke İle Yüz Bakımı

tarafından
65
Sirke İle Yüz Bakımı

Sirke İle Yüz Bakımı

Cildimizin bakımı ve güzelliği için bir çok maske tarifi verdik bugün de yüz bakımında sirke ile neler yapabilirsiniz hep birlikte göz atalım. Sayamayacağımız kadar çok faydaya ev sahipliği yapan sirke, cilt dostu olarak tanımlanmaktadır. Canlı ve sağlıklı cilt tipine sahip olmak isteyenlerin ilk adresi olacak nitelikte ki sirke ile sizler de birbirinden özel maskeler hazırlayabilirsiniz.

Sirkeli Cilt Maskesi

  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 yemek kaşığı üzüm sirkesi

Kusursuz bir cilt tipine sahip olmak isteyenlerdenseniz özel cilt maskesi tarifi ile tanışabilirsiniz. Maske yapımı için 1 yemek kaşığı üzüm sirkesi ile 1 yemek kaşığı zeytinyağını birbiriyle ile harmanlayalım. Hazırladığımız sirke karışımını cilt üzerine iyice yedirerek 15 dakika boyunca bekleyelim.

Sivilceleri Gideren Özel Maske Tarifi

  • Yarım çay bardağı gül suyu
  • Üzüm sirkesi

Sivilcelere elveda demek isteyenlerdenseniz özel maske tarifi ile tanışabilirsiniz. Maske yapımı için yarım çay bardağı saf gül suyunu üzüm sirkesi ile harmanlayalım. Hazırladığımız özel karışımı sivilcelerin üzerine masaj yaparak sürelim ve 15 dakika boyunca bekleyelim. Sivilcelerinizin kısa zaman zarfı içinde kurumasına kaynaklık edecek olan bu cilt maskesi aynı zaman da leke probleminin de geri plana alınmasına yardımcı olacaktır.

Mucizevi Sirke Maskesi Tarifi

  • 2 yemek kaşığı sirke
  • Yarım çay bardağı maydanoz suyu

Mucizevi sirke maskesi tarifi için bir tutam maydanozu belender ile püre haline getirelim ve 2 yemek kaşığı sirke ile harmanlayalım. Maskemizi cilt üzerine masaj aracılığı ile sürelim ve 15 dakika boyunca bekleyelim.

Bu sirke ile yapılabilecek maske tarifleri sayesinde sizlerde daha pürüzsüz ve mükemmel bir cilde sahip olabilir istenmeyen sivilcelerden kurtulabilirsiniz.