Sivilceleriniz İçin Bitkisel Çözümler

tarafından
38
Sivilceleriniz İçin Bitkisel Çözümler

Sivilceleriniz İçin Bitkisel Çözümler

Ergenlik dönemi başta olmak üzere sivilceler insanların cilt sorunlarının başında gelmektedir. Canınızı sıkan bu durumdan kurtulmak için bir çok yola başvuruyoruz.Ergenlik döneminde çıkan sivilcelere normal olarak bakılmakta ama onun dışında çıkan sivilceleri çeşitli nedenlere bağlayabiliriz ve doğal yollardan bunun önüne geçebilirsiniz.Cilt tipinize ve beslenme şeklinize göre değişen bu sivilce sorununu önlemek için size vereceğimiz bitkisel çözümlerden yararlanabilirsiniz.

Evlerinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz bitkisel çözümler sayesinde çok kısa bir sürede sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. Sivilceleriniz ve güneş lekeleriniz de olumlu sonuç alabileceğiniz bu bitkisel çözümleri sizler için bir araya getirdik.

Sivilce için bitkisel çözüm maskeleri

Sivilce Maskesi
1 tane portakal
1 çay kaşığı kabartma tozu

Öncelikle portakalı alıp kabuklarını rendeleyin. Daha sonra havan ile birlikte kremleşene kadar dövün ve son olarak üzerine 1 çay kaşığı kadar kabartma tozunu ekleyip karıştırın. Oluşan bu karışımı alarak cildinizdeki sivilcelere sürün ve 30 dakika boyunca bekleyin.Daha sonra ılık su yardımı ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Akne Maskesi
1 ayvanın çekirdekleri
1 tatlı kaşığı pudra

Bir kaba ayva çekirdeklerini koyalım ve üzerine çekirdeklerin biraz üzerine çıkacak kadar su ilave edelim.3 veya 4 dakika boyunca kaynatalım. Kaynamış suyun üzerine pudrayı ekleyerek oluşturduğumuz maskeyi akne üzerine direk uygulayalım. Maskemizin içerisinde yer alan pudra sayesinde cildiniz kısa sürede kuruyacaktır.Cildinizi güzelce yıkadıktan sonra krem kullanmanız gerekebilir.

Sivilceleriniz için bu şekilde bitkisel çözümleri tercih edebileceğiniz gibi lazer tedavisi ve kimyasal peeling tedavisini de tercih edebilirsiniz.Ama çok masraflı olacağından genellikle maske tarifleri tercih edilmektedir, sizlerde bu doğal çözümler sayesinde sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz, diğer yöntemlere oranla daha yavaş olsa da olumlu sonuç elde edeceksiniz.