Soğuk Günlerde Cilt Bakımı

tarafından
112
Soğuk Günlerde Cilt Bakımı

Soğuk Günlerde Cilt Bakımı

Hava değişimi sebebi ile cildinizde de bir takım değişiklikler meydana gelecektir. Aşırı kuruma ve ciltte renk eşitsizliği gibi problemleri geri plana almak isteyenlerdenseniz Soğuk Günlerde Cilt Bakımı önerilerini göz önünde bulundurabilirsiniz. Daha canlı ve sağlıklı cilt tipine sahip olmak isteyenlerdenseniz cildinizi düzenli olarak temizlemeli ve peeling yapmalısınız. Bununla birlikte doğanın mucizevi maskelerine merhaba demelisiniz.

Nemlendirici Etki Yaratan Cilt Maskesi Tarifi

  • 2 adet bıldırcın yumurtası sarısı
  • 1 çay kaşığı şeker
  • 2 yemek kaşığı süt

Maske yapımı için 2 adet bıldırcın yumurtasının sarısı ile beyazını birbirinden ayıralım. Yumurta sarsının içerisine 1 çay kaşığı şeker ve 2 yemek kaşığı süt ilave edelim. Maskemizi cildimize sürelim ve 30 dakika boyunca bekleyelim. Cildimiz gerilmeye başlayınca maskemizi yıkayarak çıkaralım. Kusursuz görünüme sahip olmanızı destekleyecek nitelikte ki bu cilt maskesi aynı zaman da ölü hücrelerin de yok olmasına imkân tanıyacaktır. Kullanıma alacağınız maske E ve D vitamini açısından oldukça zengindir. E vitamini cildinizin yenilenmesi ve onarılmasına kaynaklık edecektir.

Özel Cilt Bakımı Maskesi

  • Bir adet portakal
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
  • Yarım adet avokado

Maske yapımı için yarım adet avokado ve bir adet portakal belender ile püre haline getirilir. Elde edilen pürenin içerisine 1 yemek kaşığı zeytinyağı ilave edilir. Uygulamaya alacağınız bu özel cilt maskesi pürüzsüz cilt tipine sahip olmanızı destekleyecektir.