Yağlı Ciltler İçin Doğal Maskeler

tarafından
52
Yağlı Ciltler İçin Doğal Maskeler

Yağlı Ciltler İçin Doğal Maskeler

Yağlı cilde sahip kişiler düzenli olarak ciltlerine bakım yapmalıdırlar.Yağlı ciltlerde oluşan bir diğer sorunda sivilce ve siyah noktalar gelmektedir. Bunun yanı sıra yaptığınız makyajda diğer ciltlere oranla yağlı ciltlerde daha az süre kalacaktır.Bu yazımızda sizlere yağlı ciltler için nasıl bir bakım izlemelisiniz ve doğal maske tarifleri neler onları paylaşacağız.Yağlı ciltler için uygulayabileceğiniz doğal maske tarifleri ilk olarak limon ve bal maskesi ile başlayalım.

Yağlı Ciltler İçin Limon ve Bal Maskesi

  • 1 tatlı kaşığı Bal
  • 1 tatlı kaşığı Limon suyu
  • yeteri kadar Süt

Öncelikle küçük bir kase alın ve içerisine bal ve limon suyunu koyun daha sonra içerisine sütü azar azar ilave edelim maske kıvamına gelene kadar karıştırmaya devam edelim.Maskemiz hazır olduğunda yüz ve boyun bölgelerinize sürün tamamen kuruduktan sonra nemli sünger yardımı ile temizleyebilirsiniz.

Etkisi: Bu maske sayesinde yüzünüzde meydana gelen akne ve siyah nokta sorunlarının önüne geçmiş olacaksınız ayda 2 kez yapabilirsiniz bu maskeyi.

Yağlı Ciltlere Limon Maskesi

  • 2 adet limonun kabuğu
  • 2 çorba kaşığı Su

Limonların kabuklarını rendeleyin ve su dolu kabın içerisine koyarak 5 dakika boyunca bekletelim oluşturmuş olduğumuz karışımı robot ile ezelim.Elde ettiğimiz maske ile yüzünüze krem gibi sürebilirsiniz 5 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık su yardımı ile yıkayarak maskeyi çıkartabilirsiniz.Haftada bir kez deneyebilirsiniz bu maskeyi.

Yağlı Ciltler İçin Kil Maskesi

  • 2 tatlı kaşığı Su
  • 1 tatlı kaşığı Toz şeker
  • 2 yemek kaşığı Maya
  • 3 yemek kaşığı Kil

Diğer bir tarifimizde yine yağlı ciltler için oldukça etkili olan kil maskesi tarifimiz için gerekli malzemeleri temin ettikten sonra maya 2 tatlı kaşığı suda eritilir ve toz şeker mayanın üzerine ilave edilip karıştırılır. Kili de ardından yoğun bir kıvama gelene kadar karıştıralım ve elde etmiş olduğumuz karışıma ilave edelim.Hazırlamış olduğunuz maskeyi tam 15 dakika boyunca dinlendirin ve daha sonra yüzünüzü uygulayın. Ardından 30 dakika geçtikten sonra su yardımı ile yüzünüzü temizleyin bu etkili maske tarifini de 10 günde 1 kez yapmanızda fayda var