Yorgunluktan Kurtulmak İçin 7 Yol

tarafından
65
Yorgunluktan Kurtulmak İçin 7 Yol

Yorgunluktan Kurtulmak İçin 7 Yol
Yoğun geçen iş temposu sizi yorgun mu düşürdü? Evinize geldiğinizde yorgunluğunuzu atamıyor musunuz ? o zaman makalemizi dikkatlice okuyun ve uygulamaya çalışın.

1. Yeşil Çay
Genellikle kilo vermek için başvurulan çaylardan bir tanesi olan Yeşil çay, antioksidanlar açısından oldukça zengindir.Bunun yanı sıra yorgunluk içinde birebirdir, içinde bulundurduğu doğal kafein sayesinde uyanıklık hissi sağlar.

2. Daha Fazla Protein
Kan şekerinin dengede tutulması için protein alımını yeterli seviyeye getirmelisiniz.Bu protein kaynaklarına örnek olarak light süt ürünleri (yoğurt, peynir), tavuk, balık ve yumurta gösterilebilir.

3. Suyu unutmayın
Su tüketimi sizin için vazgeçilmez bir durum olmalı yorgunluk hissini duyduğunuz zamanlarda susamış da olabilirsiniz, yorgunluk bazen hücrelerinizin susuz kalmasından kaynaklanabilir, günde ortalama 7 veya 8 bardak su tüketmelisiniz.

4. Renkler
Hayatınızı daha renkli yapmak ve yaptıklarınızdan zevk almak için kendinize dikkat edin. Yorgunluğunuzu göz güzelliği ile de atabilirsiniz.

5. Demir Açısından Zengin Besinler
Kırmızı kan hücrelerinin temel bileşeni olan hemoglobin için vücudumuz demire ihtiyaç duyar.Hemoglobin oksijeni hücreleri taşıma görevi görmektedir.Yeteri kadar demir alamamanız durumunda vücudunuz oksijen açısından zayıf olacak ve buda enerjinizin düşmesine sebep olacaktır.

6. Nasıl Yediğiniz de Önemli
Yemek yerken de çok dikkat etmelisiniz tıka basa yiyerek üzerinizde bir ağırlık çökertmeyin daha fazla öğün daha azar azar yemeye dikkat edin.

7. Akşam Yemeğinde Porsiyonlar daha küçük olsun
En güzel beslenme şekli 3 öğün olacak şekilde özellikle sabahları güzel bir kahvaltı ile başlayan öğünler olmalı. Dikkat etmeniz gerekenlerin başında öğle yemekleriniz akşam yemeğine göre daha zengin olsun.Uyumadan önce yemek yememeye özen gösterin midenize ağırlık çökecektir v uyurken sizi rahatsız edecektir.