Yüz Lekeleri, Kırışıklıklar ve Sivilceler İçin Karbonat

tarafından
74
Yüz Lekeleri, Kırışıklıklar ve Sivilceler İçin Karbonat

Yüz Lekeleri, Kırışıklıklar ve Sivilceler İçin Karbonat

Güzel görünmek ve mükemmel bir cilde sahip olmak için hemen hemen her yolu deniyorsunuz size hem doğal hem de etkili bir yöntem üzerinde duracağım bugün. Özellikle cilt sorunları olanlar, sivilce,cilt lekeleri ve göz altı morlukları gibi canınızı sıkacak durumlara karşı kullanabileceğiniz maske tariflerini uygulayarak daha pürüzsüz ve sorunsuz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Aşağıda sizler için hazırlamış olduğumuz  karbonat maskesi tariflerimiz ile bu sorunları geride bırakabilir hayatınıza kaldığınız yerden sorunsuz bir şekilde devam edebilirsiniz.

Yüz Lekeleri İçin Karbonat Maskesi

  • 2 çay kaşığı Karbonat
  • 2 yemek kaşığı yoğurt
  • 2 çay kaşığı zeytinyağı
  • 4 damla limon suyu

İlk önce yoğurt ve karbonatı alarak güzelce birbirine yedirin daha sonra limon suyunu ve zeytin yağını da ilave ederek karıştırmaya devam edelim.Elde ettiğimiz maske tarifini üzerinden çok zaman geçmeden hemen cilt bölgelerinize sürün. Dikkat etmeniz gereken şey göz ve çevresine temas etmemesi ve 6 dakika kadar bekledikten sonra ılık su yardımı ile çıkartabilirsiniz. Bu maske tarifini haftada bir kez deneyebilirsiniz.

Kırışıklıklar Ve Cilt Lekeleri İçin Karbonat Maskesi

Bu tarifimizde ise maya ile birlikte karbonatı kullanarak faydalı bir maske tarifi elde edeceğiz.Cildinizde oluşan kırışıklık ve istenmeyen lekeleri gidermek için birebirdir.Tarifimize geçelim, malzemelerimiz şu şekilde

12 damla su
1 çay kaşığı yaş maya
1 çay kaşığı Karbonat

Öncelikle maya ve karbonat yukarıdaki ölçülere göre karıştırılarak içerisine 12 damla su ilave edilir hepsi birlikte karıştırıldıktan sonra krem kıvamına gelince bırakalım.Yüzünüzde ki bölgelere güzelce sürelim ve 10 dakika kadar bu şekilde bekleyelim.Bu maske tarifini de haftada bir kez uygulayabilirsiniz.